Chatka pod Bořenem

Bílina - patří mezi starobylá města v České republice. Každý rok administrativa zajišťuje kreativní projekty pro umělce a sochaře. V červnu 2020 jsem měla možnost zúčastnit se Bílinského malířského plenéru.
Tři úžasné a nezapomenutelné dny v mém životě. Deštivé počasí prvního dne nezkazilo kreativní náladu. Účastníci plenéru postavili na terasách chatek stojany a za zvuku deště malovali skici. Se šálkem kávy a příjemnými rozhovory den utekl jako voda.
Druhý den jsme strávili na Mírovém náměstí. Umělci přenesli okolní prostředí svými technikami: kreslili skici, malovali obrazy olejovými a akvarelovými barvami.
Poslední den jsme strávili u lázní a na koupališti na Kyselce. Chatka u řeky Bíliny byla namalována v tento den, pod symbolem našeho města, horou Bořeň.

Plátno na sololitu 39×29 cm. Olej. Rok 2020. 

K malbě používám kvalitní plátno v poměrném složení bavlny a syntetiky. Obvykle používám tří až čtyř vrstvou techniku. Po plném uschnutí lepím plátno na sololit za pomocí speciální transparentní oboustrannou lepicí folie. Jako závěrečná tečka, lakovaní ochranným lakem.
Ošetřován závěrečným lakem. Zarámován do dřevěného rámu, připraven k zavěšení. 

10 660,00 Kč