Smrt štěstí

Obvykle při malování obrázu používám námět z reality. Možná je to kus lesa zalitý sluncem, nálada mého dítěte, náhodné výjevy ze života nebo vystavené zeleniny a kuchyňského náčiní.
Ale každé pravidlo má své výjimky. Někdy je stres způsoben silnou emocí. Nepustí, točí se v myšlenkách, běží jako splašený králík v hlavě a nedá pokoj.
Naštěstí pro kreativního člověka existuje řešení tohoto problému. Vezměte plátno, štětce, barvy a vyhoďte ze sebe veškeré napětí na plátně.
Tak se zrodil obraz "Smrt štěstí". Zemřela mi drahá osoba. Kvůli okolnostem jsem se s ním nemohla rozloučit a vidět ho na jeho poslední cestě. Týden jsem běhala z rohu do rohu, nemohla jsem se uklidnit, dát se dohromady. Až syn řekl: Mami, ty jsi umělkyně, vezmi štětce a pusť myšlenky a pocity na plátno.
Po dokončení práce jsem si uvědomila, že bolest je pryč, emocionální napětí utichlo, smutek a nostalgie po minulosti zůstaly tiché. Ano, to štěstí zemřelo, ale byla tu naděje na nový smysl života a pochopení, že prostě musíte jít dál.
Plátno na sololitu 30×24 cm. Olej. Rok 2021.

 K malbě používám kvalitní plátno v poměrném složení bavlny a syntetiky. Obvykle používám tří až čtyř vrstvou techniku. Po plném uschnutí lepím plátno na sololit za pomocí speciální transparentní oboustrannou lepicí folie. Jako závěrečná tečka, lakovaní ochranným lakem.

Ošetřován závěrečným lakem. Zarámován do dřevěného rámu, připraven k zavěšení. 
6 940,00 Kč